Daha önce iki ayda bir yayınladığımız ancak sizlere daha nitelikli eserler sunabilmek için yayın aralığını üç ayda bire çıkardığımız ve siz değerli okuyucularımızla 2015 yılında buluşturduğumuz e-dergimiz Kaybolan Defterler / zine, artık iyiden iyiye hayatımızda yer etmiş olan dijital dünyada evlerinize konuk oluyor. Kaybolan Defterler / zine, her sayısında farklı bir dosya konusunu ele alan yazar, şair ve sanatçılarının eşsiz eserlerinin harmanlanmasıyla kusursuz bir içeriğe sahip oldu.

Edebiyat, Kültür ve Sanat’ın söylenmemişini söylemeye geldik.

Buradayız…

Sizler de 8. sayımızda yer almak isterseniz, Eserlerinizi mail@kaybolandefterler.com adresine gönderebilirsiniz. Yazılı eserler 11 punto ve Calibri fontu kullanılarak yazılmalı ve Word dosyası formatında oluşturulmalıdır.

7.Sayı: Göç

Bir otobüs yolculuğunu yolculuk yapan şey, her koltuğa şirketiniz tarafından itinayla sigortalanmış hikayelerdir. Ve uzun yol biletlerinin iki nüsha olmasının asıl nedeni budur. Çünkü bir hikaye, asla unutmak ve unutulmak istemez.

Bir uzun yol yolcusunu bir yılbaşı gecesi yolculuk yapmaya iten şey nedir hiç düşündünüz mü? Ben düşündüm: uzun hikaye…

Kimse tam anlamıyla bir yerden gidemez ya da küçük şehirlerde insan kendini daha çaresiz hisseder belki ama, bir uzun yol yolcusunun valizinde resmi geçerliliği Şoförler ve Otomobilciler federasyonu tarafından onaylanmış bir yarası mutlaka vardır.

Yorgun uzun yol otobüslerinin koltuklarına iyi bakın, mola yerlerindeki gece soğuğu ve karanlık yemiş sandalyelere… Uzun süre sağlam kalabilecek güçte malzemelerden imal edilmişlerdir.

Çünkü; bir göçe tanıklık etmek, neresinden baksan dayanıklılık gerektirir…

HIDIR MURAT DOĞAN
Genel Yayın Yönetmeni

imza

Normal boyutlarda okumak için, lütfen üstteki görseli tıklayınız.
Daha yüksek boyut ve özelliklerde okumak için, lütfen indirerek okuyunuz. Tüm platformlara uyumludur.