Kaybolan Defterler yazarlarından Emrah Ateş ikinci kitabı Anı Koleksiyoncusu’yla bir kere okurlarının karşısında.

Yazar, birinci kitabı Hayat Meyhanesi’yle yine aynı adını taşıyan Hayat Meyhanesi sakinlerinin öyküleriyle sıradan insanların hayatlarına bakarken toplumsal bir dizi olaya da dikkat çekmiş, ötekileştirilen insanların hayatını kendine yakın dünyasının varlığından ezgiler taşıyarak yalın ve etkin diliyle okuyucularının tebessümlerine hüzün konan hikayelerle buluşmuştur.

Yazar ikinci kitabında da birinci kitabından öykülerin varlığından haberler müjdelemiştir. İkinci kitabı Anı Koleksiyoncusu ile değişen hayatın etkisinde kalan hayatlara bakışıyla yeniden okurlarıyla.

Kitabın tanıtım bölümünden:
Her şey değişiyordu ve tüm dünya buna ayak uyduruyordu. Mahalleler, yollar, sokaklar, evler ve insanlar; hiçbir şey yerinde durmuyordu. Madem öyle, ben de bir çivi daha çakayım dedim şu canına yandığımın dünyasına,” diyor Emrah Ateş, Anı Koleksiyoncusu için.
Gecekondulardan villalara, meyve ağaçlarından elektrik direklerine, piknik alanlarından alışveriş merkezlerine, hapishanelerden toplu konutlara, mahalle aşklarından kara sevdalara, direnenlerden direnemeyenlere, kayıpları olanlardan kaybedecek hiçbir şeyi olmayanlara… Hepimizin bildiği, tanık olduğu bir dünya…
Kaybedilenleri anma ve arayış yolunda olan bu öyküler, yaşı ve gönlü çocuklara hitap ediyor. İlk kitabı Hayat Meyhanesi’ndeki masalar, bu kez çocukluğun kayıp anılarında, okurlarını bekliyor.

Emrah Ateş bunun dışında birçok dergiyle öykülerinin varlığını sürdürmektedir.
Biz de Emrah Ateş’in başarıların devamını diliyoruz.

Bir Kısım Edebi Şeyler!