Hisseli Zayiatlar Kumpanyası

““Küçük bir çocuk gibi davranmayı kes artık” desene bi.”

“Küçük bir çocuk gibi davranmayı kes artık.”

İşe yaradı mı? Yaramadı. Hiçbir zaman yaramaz.

Çünkü bir çocukluk bazen gelecekten daha çok peşinden koşulasıdır… Evet, bunun sebebi yalnızlıktır. Veya kimsesizlik.

“Hiç o kadar yalnız kaldın mı?” diyorsun. Evet, bir “hiç” kadar yalnız kaldığım oldu… Uzun uzun… Kimse benim kadar uzun uzun boş gözlerle bakamaz. Bazen sanki, hiç kimse senin kadar yalnız olamazmış gibi gelir. Bundandır, çocukluğun sonsuz sayılı günlerini arama isteği.

Bir gün üniversitede, Fen Bilgisi Labaratuarı dersinde fizik hocası kasıntı kadın anlatıyordu… Maddeler arasında ısı alışverişi. Boyut değiştirme. İletim. Bir maddenin ısısı diğerine geçebilirdi. Maddelerin ısısı eşitlenene dek bu alışveriş sürerdi. Ve bunun gerçekleşmesi için zaman gerekirdi.

Oysa çocukluğun sıcaklığı, büyüdükçe eşitlenmeyi bırak, saniye saniye tükenir, biter… Ve bu fizik biliminin değil, biyolojinin konusudur.

Büyüklük, çocukluğun iğrenç bir parazitidir.

Önce eşitler, sonra tüketir.

Bu böyledir.

Yazar

Öğretmen. Tasarımcı. Programlamacı. Fotoğraf sanatçısı. Amatör müzisyen. Öykü ve deneme yazarı. Kurgu Kültür, Güney Dergisi, Logos, Otobug, Fraksiyon, TabutMag, Yalnızlar Mektebi, Kaos Çocuk Parkı, Heroinstar, Hırkalı Edebiyat gibi bir çok yerde yazıp çizdi. Roka, Vesait, Karahindiba Dergi gibi dergilerde tasarım çalışmaları, bir çok yayınevi için kitap dizgisi ve kapak tasarımı yaptı. 2014 yılında derlenen "Öyküler Sen Varsan Güzel" kitap projesinde yer aldı. Halen Kaybolan Defterler'de yazmakta; Çınaraltı Dergi ve çok sayıda yazar için tasarım çalışmaları yapmaktadır. Yakın zamanda "Kütürt" isimli kitabı "Kaos Çocuk Parkı Kitaplığı" kitap serisi altında Peron Kitap tarafından yayınlanmıştır.